IZ LIŠANA KROZ HRVATSKU - POŽEGA

I treća radionica Iz Lišana kroz Hrvatsku je za nama. Učenici petog razreda, naša mala, ali složna družina, otputovali su u Slavoniju i posjetili Požegu.

Požega se smjestila u plodnoj dolini, koju su još Rimljani zvali Vallis Aureae ili Zlatna dolina, okruženoj slavonskim gorskim prstenom Psunja, Papuka, Dilja i Požeške gore.

U plodnoj dolini, ljudi su se oduvijek bavili poljoprivredom, a slavni požeški šljivici rasli su i donoslili slatko kisele plodove i Rimljanima i Mađarima i Turcima i Austrijancima i svima koji su tu u jednom malom dijeliću povijesti ostavili svoj trag.

Naši petaši zato su spremili taškeukusnu slasticu od kuhanog tijesta punjenog džemom od domaćih požeških šljiva, kojima su razveselili učenike i učitelje naše škole, kao što su od davnima požeške bake razveseljavale svoje unuke.

Kako je sve to izgledalo vidjet ćete nakon klika na link:

objavio: Leana Tudorović   datum: 5. 6. 2023.

IZ LIŠANA KROZ HRVATSKU - POŽEGA

Kako je sve to izgledalo vidjet ćete nakon klika na link:

objavio: Leana Tudorović   datum: 5. 6. 2023.